Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

paj 

2018 - Cyklotoulky - cesta do Radvanic a na Ostravský hrad - 12. října

37 fotek říjen 2018 - zobrazení
Po delším čase jsme spolu vyrazili na cestu na kolech. Zastavili jsme se na šenovském hřbitově a další zastávky byla v Radvanicích, kde jsme oba strávili mnohé chvíle dětství. Zavzpomínali jsme na pozůstatcích kolejí úzkorozchodné tramvaje, na niž máme stále živé vzpomínky.

Zastávku jsme udělali ještě u radvanické dřevěnky, kde jsme měli několik třídních setkání. Bohužel není v provozu a majitel ji využívá jako kancelář.

Poté jsme po nově vybudované a částečně rozestavěné cyklostezce pokračovali přes starý pivovar, kolem domu spiritistů na Hranečník s novým dopravním terminálem. Odtud vedla naše cesta po další části rozestavěné cyklostezky kouzelným údolím Lučiny až k Ostravskému hradu.

Pár kilometrů jsme zajeli proti proudu Ostravice směrem na Vratimov, kde mne napadlo, že bychom se cestou zpět mohli vrátit přes Zvěřinu, Salmu (kolem Ivanova bydliště) a krajem Michálkovic přes Radvanice. V místě, kde stále žije náš spolužák Ivan, jsme se špatně domluvili, načež Jura se mi ztratil a rozhodl se sjet dolů na Hranečník. Zavolal jsem mu mobilem a domluvili jsme se, že se vzájemně počkáme pod bývalou Urxovou školou v Radvanicích. Když jsem tam dojel, Jura nikde, tak jsem sedl a nadával. Posléze jsem mu znovu zavolal, abych zjistil, že mezitím zajel až domů. Byl jsem na něj moc zlý.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron