Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

paj 

2019 - dosud - Cesty - Výlet do Mostů u Jablunkova

25 fotek minulé pondělí - zobrazení 1 komentář
V neděli jsme se rozhodli vyjet na výlet do Mostů a pokusit se ujít kousek cesty na kteroukoliv světovou stranu. Vyjeli jsme z Havířova autobusem do Třince, kde nám ujel vlak díky "pracem" na silnici, takže jsme si hodinu počkali na další. Pak jsme již v pořádku dojeli do stanice Mosty u Jablunkova.

Vydali jsme se cestou směrem na Skalku známou a osvědčenou trasou přes horský hotel Zuzana. Cesta slušné úrovněš nás vedla mezi množstvím chat a víkendových nemovitostí poměrně prudkým stoupáním, takže jsme museli občas odpočívat a chytat dech. Nicméně jsme docela v pohodě dorazili až k Zuzaně, kde jsme se krátce zastavili.

Zuzanu a její okolí si pamatujeme z dřívějších časů, kdy ještě byla v plném provozu a lesy kolem ní skýtaly spoustu hub a lesních plodů. Chatu jsme nalezli opuštěnou, okolí zaznamenává, jak s i příroda bere zpět, co jí člověk kdysi uzmul. Lesy povětšinou vykácené, značně prořídlé. Kůrovec i zde zapracoval. Nad cestou na Tetřev, kdysi v provozu cvičná louka se zařízením pro lyžování zcela zdevastována.

Tak jsme se aspoň vydali po cestě směrem dolů, až jsme o kousek dále nalezli dostatečně slušně vypadající les, kde jsme nalezli něco málo hub, i když většina byla námi nesbíraných, potažmo shnilých, či suchých. Nedostatek vláhy je i zde citelný.

Tak jsme se dostali ke staré zkratce lesem, která nás přivedla po chvíli na stejnou cestu za nádražím. Po ní jsme sešli do centra obce, pojedli v místním motorestu a posléze z nádraží vlakem odjeli domů.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron